×

Vyber jiný jazyk:

Co je 48HFP Brno? Harmonogram Informace pro Filmaře Press Kontakty

Co je 48HFP Brno?

48 Hour Film Project je největší časovaná světová filmová soutěž svého druhu. První ročník se konal v roce 2001 ve Washington DC s jediným soutěžícím týmem. Dnes se tento projekt pořádá ve 150 městech po celém světě a účastní se ho až na 4500 filmařských týmů ročně. Stal se tak během 16ti let naprostým kulturním fenoménem. Nyní je prvním rokem i v Brně!

Soutěž je založena na časovém horizontu 48 hodin, během kterých tvůrci musí na základě kriterií vytvořit scénář, natočit, sestříhat a dodat film. Oficiální začátek je v pátek v devatenáct hodin, kdy si všechny filmařské týmy losují žánr a dostávají přidělenou postavu, rekvizitu a větu z dialogu dle zadání pořadatele, které musí libovolným způsobem zakomponovat do svého snímku. Své 4 až 7 minutové filmy musí odevzdat nejpozději do neděle 19:30. Týmy pracují samostatně a sami si také zajišťují vše, co je nutné k natočení filmu za jediný víkend. Kterýkoliv tým je způsobilý k účasti v této soutěži, bez ohledu na zkušenosti či úroveň dovedností.

Filmy bude posuzovat porota složená z odborníků filmového světa, celebrit a významných osobností.

Vítězný film brněnského festivalu bude reprezentovat Brno a Českou republiku na světovém festivalu Filmapalooza v USA. Postupuje tak do finále soutěže o 15 nejlepších snímků světa, exkluzivně promítáných na festivalu v Cannes 2018 a o hlavní výhru $5000!

Pořadatelé: